Fall in love with Barcelona – mini travel guide

To była moja druga wizyta w Barcelonie dzięki czemu mogłam odkryć do wyjątkowe miasto na nowo. Klimat dużego miasta przeplatający się z wakacyjnym vibem i przepiękną, nieoczywistą architekturą Gaudiego to mieszanka która sprawi, że Barcelona stanie się miastem do którego będziecie chcieli wracać.

Zapraszam Was w podróż po stolicy Katalonii!

-English version below-

Plaża

Mieszkając w Madrycie właśnie tego mi brakuje! Odrobiny piasku i szumu fal morza śródziemnego. Mieszkańcy Barcelony są szczęściarzami, mają to na co dzień i bardzo chętnie korzystają z tego przywileju. Na Barcelonecie panuje wakacyjny klimat, wieczorami ludzie grają w siatkówkę, ćwiczą jogę, relaksują się z książką lub spędzają czas ze znajomymi.

Jedyna wada tej plaży to nachalni sprzedawcy którzy próbują Ci wcisnąć dosłownie wszystko, od szali, po pamiątki i drinki z palemką.

Znajoma poleciła nam znacznie spokojniejsze miejsce do pływania, podjechałyśmy tam metrem. Było zaledwie kilka osób na plaży i woda była cieplutka.

Architektura

Za sprawą projektów Gaudiego, Barcelona stała się jednym z ciekawych miejsc w Hiszpanii pod względem architektonicznym (takie miasta Cordoba czy Granada których jeszcze nie widziałam ale na pewno odwiedzę również słyną z wyjątkowej architektury)

Obowiązkowy punkt zwiedzania to Sagrada Familia której budowa trwa do dziś. Wejście do środka kosztuje 17 euro i trzeba wybrać konkretną godzinę zwiedzania. Ponad to warto zobaczyć Casa Vicens, Casa Batollo czy Park Guel. Tego ostatniego nie widziałam, ale mam powód, żeby szybko wrócić do Barcelony.

La Boqueria

Mam słabość do lokalnych marketów, zawsze jak odwiedzam Hiszpańskie miasto muszę je odwiedzić! Uwielbiam ten gwar, mieszankę kolorów i zapachów. La Boqueria to miejsce idealne na śniadanie, gdzie kanapkę kupicie za 3 euro, dobrą kawę za 1,50 euro i kubeczek owoców za 2 euro.

Warto zobaczyć Łuk Triumfalny oraz Park Ciudadela, który znajduj się niedaleko centrum. Zmęczone zwiedzaniem poleżałyśmy na trawie ładując baterię na dalszą część dnia.

Zachody słońca najlepiej ogłąda się na wzgórzach otaczających Barcelonę. My wybrałyśmy się na El Carmel które jest jedynym wzgórzem gdzie zobaczycie całą Barcelonę !

Koszty

Dojazd z lotniska najtaniej wychodzi metrem. Możecie wykupić bilet na kilka dni, wtedy jest o wiele taniej.

Jak kupiłam bilet dwudniowy za 15 euro, a Agata za 10,20 na 10 przejazdów, który jest ważny na wszystkie środki transportu oprócz transferu lotniskowego.

Sam dojazd z lotniska do hostelu trwał 1,5 godziny ale to dlatego, że nasz nocleg był daleko J

Taksówka to koszt około 30-40 euro. Uber w Barcelonie nie działa po strajkach taksówkarzy.

Na tani i przyjemny nocleg polecam Garden House Hostel, noc w pokoju dwuosobowym to około 20 euro.

Byliście kiedyś w Barcelonie? Jak macie jakieś pytania, dajcie znać!


This was my second visit to Barcelona so I could discover a unique city again. The climate of a large city intertwined with the holiday vibe and the beautiful, non-obvious architecture of Gaudi is a mix that will make Barcelona a city where you will have to come back.

I invite you for a trip to the capital of Catalonia!

Beach

Living in Madrid that’s what I miss! A bit of sand and the sound of the waves of the Mediterranean Sea. The inhabitants of Barcelona are lucky, they have it everyday and they enjoy this privilege. On Barceloneta beach you feel summer mood, during the evenings people play volleyball, practice yoga, relax with a book or spend time with friends.

The only disadvantage of this beach is intrusive sellers who are trying to sell you literally everything from the scarfs to souvenirs and drinks.

A friend recommended us a much calmer place to swim and we went there by subway. There were several people on the beach and the water was nice and warm.

Architecture

Thanks to Gaudi’s designs, Barcelona has become one of the interesting places in Spain in terms of architecture (such cities as Cordoba or Granada, are amazing too and I want to see them soon!)

A must see is the Sagrada Familia, which construction continues to this day. The entrance costs 17 euros and you have to choose a specific time to visit. In addition, House Vicens, Casa Batollo and Park Guel are worth seeing. I haven’t seen the last one, but I have a reason to return to Barcelona soon.

La Boqueria

I have a weakness for local supermarkets, I always have to find them when I visit a Spanish city! I love this buzz, a mix of colors and scents. La Boqueria is the perfect place for breakfast, where you can buy a sandwich for 3 euros and good coffee for 1.50 euros.

Worth seeing is the Arc de Triomphe and Citadel Park, which is located near the center. Tired sightseeing we lay on the grass charging the battery for the rest of the day.

Costs

The cheapest access is from the subway. Opportunities to buy a ticket for a few days when it is or much cheaper.

When I bought a two-day ticket for 15 euros, in Agata for 10.20 for 10 trips, which is available on all means of transport except airport transport.

The journey from the airport to the hostel itself took 1.5 hours but it was because our accommodation was far away 

A taxi will cost around 30-40 euros. Uber in Barcelona does not work after taxi driver strikes.

For a cheap and pleasant accommodation I recommend Garden House Hostel, a night in a double room is about 20 euros.

Have you ever been to Barcelona? If you have any questions, let me know!

 

 

Share: