Minorka – co warto zobaczyć?

Lazurowa woda, dzikie plaże oraz piękne zachody słońca, tego doświadczycie odwiedzając jedną z wysp Balearów – Minorkę.

Oglądając zdjęcia lokalnych plaż i zatok, wiedziałam, że Minorka to miejsce w które muszę pojechać. Choć jeszcze dwa lata temu, uważałam, że Minorka jest najnudniejszą ze wszystkich trzech wysp należących do archipelagu Balearów, teraz mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest ona najbardziej dziewicza, przez co znacznie wyróżnia się na tle swoich sióstr. Jeżeli chcecie odpocząć i spędzić urlop na spokojnie to ta wyspa jest zdecydowanie dla Was.

Dzikie plaże

Minorka ma około 80 zatok i plaż do których w mniejszym lub większym stopniu można dojechać autem. W większości przypadków należy nastawić się na chodzenie, gdyż parking należący do plaży znajduje się od niej od 10 do 40 minut spaceru.  W upały to dość uciążliwe, dlatego trzeba pamiętać o wygodnych butach sportowych, czapce i kremie chroniącym przed promieniowaniem UV.

Piękne widoki wynagradzają cały wysiłek. Tak spektakularnych plaż w Europie nie znajdziecie nigdzie indziej.

 


Calla Macarella

Ciudadela i Mahon

Dwa największe miasta na Minorce, chętnie odwiedzane przez wszystkich turystów.To z tych dwóch miast wyrusza większość wycieczek łodziami, które zabiorą Was na najpiękniejsze plaże Minorki. My zdecydowaliśmy się na sześciogodzinny rejs katamaranem który wyruszał z Ciudadeli. Podczas rejsu zatrzymaliśmy się  dwukrotnie, aby móc popływać w  błękitnych wodach Morza Śródziemnego i podejrzeć życie jego podwodnych mieszkańców.

Będąc w Mahon warto wybrać się do portu, który jest drugim co do wielkości naturalnym portem na świecie. Łodzie i statki, które cumują w tym porcie robią wrażenie ?

Gin z lemoniadą

Lokalny drink na Minorce to Pomada. Znajdziecie go w każdym barze i restauracji. Spróbowałam raz i osobiście nie przypadł mi do gustu. Za to Sangria, to mój ulubiony napój który nierozerwalnie kojarzy mi się z urlopem i upalnym klimatem hiszpańskiego lata.

Główne atrakcje Minorki

Co można robić na Minorce oprócz leżenia i opalania? Jeżeli lubicie piesze wycieczki to spodoba Wam się na Minorce, gdyż tras jest wiele i prowadzą one do pięknych, dzikich plaż. Bardzo popularne są też kajaki, którymi z łatwością można dopłynąć do miejsc do których nie da się dojechać autem.

Cova de Xeroi to bar i klub znajdujący się w jaskini, gdzie grają DJ rezydujący również w klubach na Ibizie. Kolejka po bilet jest naprawdę długa więc warto zakupić go online. Miejsce warte odwiedzenia, ze względu na piękne widoki podczas zachodu słońca.

Ceny

A teraz trochę o przyziemnych kwestiach,  czyli o pieniądzach ? Minorka nie należy do najtańszych miejsc na urlop. Słyszałam wiele na temat cen na Ibizie, mam porównanie co do cen na Majorce i stwierdzam, że wakacje na Minorce to dość spory wydatek.

Obiad w lokalnej knajpce to koszt rzędu 15-25 euro. Wycieczka katamaranem to 61 euro od osoby ( z lunchem). ¼ arbuza na plaży to 3 euro. Małe piwo 3,50 euro.  Wynajęcie dwuosobowego kajaka na 4 godziny to koszt 45 euro.

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie Minorki, dajcie znać w komentarzu.

Więcej zdjęć z Minorki znajdziecie na moim Instagramie.

Share: