O coachingu i wprowadzaniu zmian w życiu – wywiad z Pauliną Kraklio, autorką projektu #fitUMYSŁ

Dokładnie rok temu, zupełnie przypadkiem  ścieżki moje i Pauliny spotkały się. Wtedy jeszcze nie wiedziałam dokładnie czym jest coaching i jak wygląda cały proces. Wiedziałam tylko, że chcę zmienić moje życie na bardziej świadome, harmonijne i szczęśliwsze. Przeczytałam w swoim życiu wiele poradników dotyczących rozwoju osobistego i mogę śmiało określić się mianem poradnikoholika. Nadal lubię czytać książki tego typu, bo uważam, że są świetnym źródłem inspiracji i pomysłów, które mogą pomóc zmienić życie. Niestety, jak zapewne dobrze wiecie, od przeczytania wskazówek do ich wdrożenia, jest całkiem długa droga.

Mimo przyswajania wiedzy z różnych źródeł czułam, że nie rozwijam skrzydeł w 100 procentach. Chciałam stawić czoła moim barierom, aby zacząć żyć pełnią życia, spełniać marzenia i poczuć się dobrze sama z sobą. Dzięki Paulinie okazało się to możliwe, choć sam proces to nieustanna praca i nie kończy się ona zaraz po zakończenej sesji z coachem. Prace domowe są na porządku dziennym ?

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czym jest coaching i komu rzeczywiście jest potrzebny, zapraszam do wywiadu z Pauliną Kraklio, fit mind coachem, trenerem rozwoju osobistego oraz autorką projektu #fitUMYSŁ .

Na końcu wywiadu czeka na Was mała niespodzianka, którą przygotowałyśmy dla Was razem z Pauliną.

Dlaczego zajmujesz się coachingiem i jak rozpoczęła się Twoja przygoda z nim związana?

Paulina Kraklio, coach: Doświadczenia życiowe, dojrzałość skierowały mnie na drogę związaną z rozwojem osobistym – to była potrzeba znalezienia nowej perspektywy po trudnych chwilach w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym. Sama przeszłam proces coachingowy i dość szybko z racji mojego wykształcenia, które jest bardzo pomocne w tym temacie, jest jakby „bazą” (psychologia społeczna) doszłam do wniosku, że zmieniam moje życie i pragnę pomagać innym, tak samo jak ja otrzymałam pomoc i wsparcie. Pragnę motywować innych, inspirować do udoskonalania swojego życia, do wyznaczania celów i dążenia do nich, do bycia radosnym, do dbania o swoje ciało i umysł. Kocham to, co robię i wkładam to całe serce. Cały czas sama też się rozwijam i czerpię inspirację do mojego projektu.   Szczerze robię wszystko aby każdy czuł się wyjątkowo i pod dobra opieką, aby  mi zaufał i wiedział, że nie oceniam jego historii, że ma gwarancję poufności, zawsze wszystko pozostaje między nami i to jest zasada nie do złamania.

Jaka idea przyświeca coachingowi i jak wygląda cały proces? Czy są różne rodzaje coachingu?

Coaching zakłada, że wiedzę, talenty, umiejętności, niezbędne zasoby  klient już posiada, zna swoje możliwości, a coach pomaga je wydobyć zadając pytania – bo z jakiejś przyczyny klient z tego nie korzysta albo po prostu nie uświadamia sobie tego. Coach towarzyszy klientowi w rozwoju, motywując go do osiągania swoich celów oraz wydobywając z niego to, co potrzebne do osiągania oczekiwanych rezultatów. Coaching nie jest terapią ani doradztwem czy mentoringiem.  W procesie coachingowym to klient jest odpowiedzialny za efekty gdyż to on właśnie jest odpowiedzialny za swoje życie, rozwój i działanie.

Mój projekt #fitUMYSŁ opiera się m.in. na elementach takich jak: wyznaczanie celów i dążenie do nich, świadome i zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, która sprawia przyjemność oraz słodkie „nicnierobienie”. fitUMYSŁ lubi doświadczać, jest otwarty na zadania, działanie, emocje. To trening umysłu.

Proces rozpoczynamy od zapoznania się i analizy potrzeb i oczekiwań, po czym w kolejnych krokach wyznaczamy cele, plan i drogę – w trakcie każdej sesji monitorując postępy. Liczba sesji jest ustalana indywidualnie zgodnie z potrzebami klienta i za porozumieniem z nim.

Tak, są różne rodzaje coachingu – life coaching, business coaching, executive coaching, coaching zespołowy i indywidualny itd., wszystko zależy od tego czego potrzebujemy.

Kiedy coach jest rzeczywiście potrzebny, a kiedy można próbować na własną rękę?

Jeżeli ktoś systematycznie wyznacza cele, dąży do nich,  osiąga je i jest mistrzem automotywacji… i jest w 100% usatysfakcjonowany z każdego obszaru w swoim życiu… być może wtedy może odbywać taką „podróż” na własną rękę. Choć przy pomocy coacha może odkryć w sobie zasoby, których sobie nie uświadamia 😉 Szybciej i sprawniej cały proces rozwoju osobistego, osiągania celów przebiega z coachem.  Wielu ludzi sukcesu także korzysta z usług coacha, trenera rozwoju osobistego czy mentora, aby osiągać coraz lepsze wyniki i udoskonalać swoje życie. Życie jest jak sinusoida, wszyscy mamy górki i dołki w trakcie całego życia. Nie znam nikogo kto byłby szczęśliwy 365 (366) dni w roku 😉 często też losowo zdarzają się sytuacje, podczas których odczuwamy złość, gniew, lęk, smutek… wzloty i upadki. Życie.

Z jakich powodów ludzie przychodzą do Ciebie na coaching?

Pracuję głównie z kobietami, powody są różne… m.in. chęć rozwoju osobistego, wyznaczenia celów w zakresie życia prywatnego i zawodowego oraz motywacji do ich osiągania, zwiększenia pewności siebie i poczucia własnej wartości, a także poczucia kobiecości, poprawienia komunikacji i relacji z otoczeniem,  znalezienia wewnętrznej siły do podjęcia decyzji życiowych, aby zacząć się uśmiechać na co dzień, aby radzić sobie ze stresem, aby odkryć swoje talenty, mocne strony, aby zadbać o siebie i swoje zdrowie, aby znaleźć harmonię pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, zmienić swoje złe nawyki, aby móc odnaleźć siebie, pomyśleć o sobie… zadbać o ciało i umysł, aby z innej perspektywy spojrzeć na świat, bo psychika i ciało tworzą całość i to, jak spostrzegamy świat ma wpływ na nasze zdrowie i życie.

Co powiedziałabyś osobom, które czują że utknęły w miejscu i nie widzą dla siebie dalszych perspektyw rozwoju osobistego lub zawodowego?

Szczerze – rozwój osobisty  to inwestycja w siebie, która zaowocuje już w najbliższej przyszłości, tej o której marzymy 😉 Pamiętajmy proszę o tym, że nic samo się nie zrobi, to jest systematyczna praca.

Warto odpowiedzieć sobie na pytania takie jak:

– „jakich emocji jest w Tobie najwięcej”?

– „jak chcesz przeżyć resztę swojego życia”?

– „na co jeszcze czekasz”? 😉

Uruchom fitUMYSŁ i żyj pełnią życia! Teraz!

 

Paulina jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła roczne, specjalistyczne szkolenie Akademii Ekspertów przy Instytucie Coachingu i Instytucie Psychologii Płci. Szkolenie obejmowało swym zakresem m.in. prowadzenie Life & Business Coachingu, projektowanie i prowadzenie szkoleń oraz warsztatów. Jest trenerem rozwoju osobistego, ekspertem świadomego stylu życia, fit mind coachem, twórcą i właścicielką marki FIT MIND COACH training&coaching. fitUMYSŁ jest jej autorskim projektem.

FB: Paulina Kraklio – MAKE YOUR MIND FIT

Instagram: @projektfitumysl_paulinakraklio

Dla osób, które chciałyby spróbować coachingu mam 5 zaproszeń na pierwsze bezpłatne konsultacje z Pauliną oraz rabat aż na 4 pierwsze sesje. Oferta dla osób z Warszawy i okolic – spotkanie w Warszawie.

Kto pierwszy ten lepszy, piszcie do Pauliny na Instagramie lub na email: paulina@paulinakraklio.com jeżeli chcielibyście otrzymać takie zaproszenie ?

UWAGA: oferta specjalna dla wszystkich, którzy zgłoszą się do Pauliny do 28.02.2018!

 
Share: