Pierwsze urodziny bloga!

Dokładnie rok temu 14 września 2017 ruszył mój blog My Fit Planet. Czas pędzi jak szalony, ciężko mi uwierzyć, że to pierwsza rocznica. Czy warto blogować? Jeżeli tak to dlaczego? Odpowiedź poznacie w poniższym poście.

Miałam kilka podejść do prowadzenia bloga, niestety z różnym skutkiem. Prawda jest taka, że jestem typowym przykładem słomianego zapału. Chciałabym robić wszystko, a w rezultacie zaczynam, rozpędzam się i tracę motywację. Dlatego też jestem bardzo dumna, że My Fit Planet ma już rok i nadal mam zapał, żeby rozwijać bloga!

Co znajdziecie na My Fit Planet?

Od samego początku chciałam się dzielić z czytelnikami bloga informacjami, które pozwolą żyć dobrze, zdrowo i spełniać marzenia! Dlatego na blogu znajdziecie treści o tematyce urody, zdrowia, motywacji i psychologii! Od czasu do czasu pojawiają się także wątki podróżnicze, gdyż jest to nierozłączny element mojego życia. Podróżowanie to wolność i szansa na odkrywanie nowych horyzontów.

Blogowanie to prawdziwa frajda!

Nie pamiętam kiedy tak bardzo rozwinęłam się jak przez ostatni rok. Blogowanie otwiera wiele drzwi, daje szanse na poznanie nowych, bardzo ciekawych ludzi oraz daje poczucie, że tworzysz coś własnego i możesz temu nadać kształt jaki tylko chcesz!

I choć chciałoby się powiedzieć, że prowadzenie bloga to tylko czysty fun to niestety kij ma dwa końce. Blog to ciężka praca, która wymaga regularności, zaangażowania i poświęceń. Porównałabym blog do ogródka który trzeba zasiać, o który trzeba dbać podlewając i kosząc trawę. Jeżeli ogród jest zadbany, Twoi goście chętnie zostaną w nim na dłużej, bo będą się czuć w nim dobrze ? Dlatego też oprócz wartościowych treści angażujących czytelników, warto pamiętać o szacie graficznej która podkreśli Twój własny styl i charakter.

Pamiętam, że na początku strona techniczna prowadzenia bloga najbardziej mnie przerażała. Jednak po wielu próbach i godzinach obejrzanych filmików na YouTube udało się!

Jak zacząć prowadzić bloga?

Przed wszystkim zrobić pierwszy krok! Jest wiele dróg do stworzenia własnego bloga, można poświęcić więcej czasu i próbować od razu postawienie bloga na własnej domenie. Jednak można też założyć go na jednej z popularnych platform blogowych, wybrać nazwę, przygotować logo i napisać pierwszy post!

O czym pisać? Najlepiej zacząć od tematów na których się znasz i które są Ci bliskie.

Regularność jest kluczowa! Posty raz na miesiąc (nie chcę tu zgrywać żadnego guru, sama miewałam momenty zastoju ze względu na inne obowiązki) to zdecydowanie za mało! Pamiętacie porównanie bloga do ogrodu? Jeżeli nie skosicie trawy przynajmniej raz w tygodniu, ogródek zarośnie chwastami.

Na zakończenie chciałabym podziękować wszystkim czytelnikom, którzy tutaj zaglądają i czytają posty.. Dziękuję za każdy komentarz! Naprawdę to doceniam i daje mi to motywację do dalszego działania <3

Pamiętajcie! Jeżeli czegoś bardzo pragniecie to idźcie po to i walczcie o marzenia choćby inni mieli na ten temat inne zdanie! To Wasze życie i tylko od Was zależy jak je przeżyjecie.

Ściskam,

Weronika

Share: