Regeneracja włosów w domu – kuracja OLAPLEX

Gdybym miała określić historię moich włosów jednym słowem to na pewno powiedziałabym, że była ona burzliwa. Farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie, kręcenie itd.

Moje włosy nie miały lekko. Moja ciągła potrzeba zmiany, próbowania nowych rzeczy bardzo często kończyła się nową fryzurą. Niestety moje włosy na tym ucierpiały. Stały się suche, cienkie i bez blasku.

Czasu nie można cofnąć, ale można wprowadzić zmiany w pielęgnacji które pomogą odbudować włosy i sprawić, że nie będą, aż tak cienkie i łamliwe. Choć nie należę do włosomaniaczek z chęcią czytam nowinki na temat pielęgnacji i regeneracji włosów.

W sierpniu wpadły w moje ręce produkty, dobrze znanej w świecie fryzjerskim marki – Olaplex. Teraz dzięki nowej serii produktów do użytku domowego, zabiegi można wykonać w domu samemu.

Jak działa?

Głównym zadaniem całej serii jest regenracja włosów poprzez odbudowę mostków dwusiarczkowych. To dzięki nim włosy są sprężyste, mają większą objętość i są mniej porowate.

Pielęgnacja Olaplex składa się z 3 etapów.

  1. Na zwilżone włosy nakładamy OLAPLEX NO. 3. Hair Perfector nakłada się na całej długości włosów, zostawiając go na około 10 minut.
  2. Kolejny krok to OLAPLEX NO.4 którym spłukujemy produkt z pierwszego kroku.
  3. W ostatnim kroku nakładamy odżywkę OLAPLEX NO.5 pozostawiając ją na kolejne 10 minut, następnie spłukują

Regeneracja włosów w domu

Efektem zastowania produktów z serii OLAPLEX są miękkie, błyszczące włosy jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Produkty tego typu często obciążają włosy, jednak w przypadku OLAPLEX nie zauważyłam efektu „spłaszczonych włosów”. Cała seria nie wypływa również negatywnie na wypłukiwanie farby z włosa, co jest bardzo dużym plusem.

 

Zalety

– wydajność: produkty wystarczają na bardzo długo

– włosy stają się miękkie, delikatne i błyszczące

– regeneruje włosy po zabiegach farbowania

– wzmacnia strukturę włosa

– nie jest testowany za zwierzętach

– nie zawiera parabenów

 

Czy do pielęgnacji włosów włączacie produkty regenerujące?

Share: