Sprawdzone sposoby na worki pod oczami

Worki pod oczami to problem wielu kobiet, w tym i mój. Jest to jeden z mankamentów, który męczy mnie od wielu lat, ale tak naprawdę o niedawna wypowiedziałam mu otwartą wojnę.Podkrążone oczy, wyglądają na smutne i zmęczone tym samym dodając lat i sprawiając, że skóra wygląda po prostu gorzej.

Istnieje wiele sposobów, mniej lub bardziej inwazyjnych na próbę walki z workami i zacienieniem pod oczami. Jedne z nich są bardziej skuteczne, inne mniej. Warto spróbować każdego z nich, aby móc przekonać się który rzeczywiście na Was działa. W tym wpisie skupie się na nieinwazyjnych metodach walki z workami pod oczami, gdyż zabiegi te można wykonać w domu i nie wymagają one inwestowania dużych nakładów gotówki.

 

Przyjrzyj się swojej rodzinie

Jeżeli masz wrażenie, że worki pod oczami lub zacienienia są problemem z którym borykasz się na co dzień przyjrzyj się swoim bliskim, zwracając uwagę na to jak wiele z nich ma podobny problem. Zła wiadomość jest taka, że worki pod oczami mogą być uwarukowane genetycznie, więc nie da się ich całkowicie wyeliminować. Nie ma jednak co załamywać rąk, gdyż stosując odpowiednią pielęgnację można złagodzić efekt „podkrążonych oczu” i sprawdzić, że problem nie będzie się pogłębiał.

Worki pod oczami mogą być także objawem alergii, więc warto zbadać się również pod tym kątem jeżeli masz wrażenie, że mimo odpowiedniej diety i pielęgnacji worki pod oczami są nadal widoczne.

Zadbaj o zdrowy sen

Jakiś czas temu pojawił się na blogu wpis o śnie i jego znaczeniu dla naszego organizmu. Padło w nim  stwierdzenie, że sen to darmowy lek. Zgadzam się z tym 100%!. Dobry sen pozwala zregenerować się zarówno głowie jak i ciału. Dlatego zadbaj o odpowiednie warunki do snu i staraj się spać 8 godzin dziennie. Wygodna poduszka, wywietrzony pokój oraz unikanie używania telefonu i laptopa na co najmniej godzinę przed snem, polepszą jakość Twojego snu. Warto wypróbować również spanie z dodatkową poduszką, dzięki której można uniknąć obrzęku wokół oczu.

Schładzaj

Winowajcą cieni pod oczami jest cienka skóra wokół oczu, przez którą prześwitują naczynia krwionośne, sprawiając, że spojrzenie wydaje się zmęczone i smutne. Aby obudzić krążenie warto schładzać okolice oczu zimnymi kompresami. Świetnie sprawdzają się żelowe okulary lub kultowy, za sprawą Kate Moss masaż kostkami lodu. Ja uwielbiam nakładać chłodne plasterki żelowe zaraz po przebudzeniu.

Chroń przed słońcem

Skóra pod oczami jest ultra cienka i delikatna dlatego tak ważne jest, żeby chronić ją w odpowiedni sposób. Filtr chroniący przed promieniami UV jest podstawą tej pielęgnacji.  To właśnie promienie słoneczne odpowiadają za szybkie starzenie się skóry, jej wysuszenie oraz przebarwienia.

Wypróbuj kremy z retinolem

Retinol to składnik, który uchodzi za niezbędny element pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Skutecznie zmniejsza widoczność zmarszczek, napina skórę oraz sprawia, że staję się jędrna.  Retinol stymuluje komórki do odnowy dzięki czemu uchodzi za skuteczne narzędzie w walce z efektami starzenia się skóry. Wadą retinolu są właściwości fotouczulające dlatego tak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna i nakładanie produktów z tym składnikiem tylko na noc. Po zastosowaniu kremu z retinolem skóra może być nieco podrażniona i przesuszona, ale jest to stan przejściowy.

Masuj, roluj, drenuj

Masaż twarzy to moja ulubiona metoda na walkę z workami pod oczami. Kilkuminutowy masaż twarzy pobudza krążenie, ożywia skórę oraz sprawia, że staje się promienna. Masując okolice oka „przesuwamy” opuchliznę ułatwiając swobodny przepływ limfy. Dodatkowo rozluźniając mięśnie twarzy, które napinamy bardzo często nieświadomie zapobiegamy powstawaniu kolejnych zmarszczek. Jeżeli zdecydujesz się na tę metodę pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu twarzy, użyciu olejku, gdyż nie powinno masować się suchej skóry. Masaż musi być energiczny, ale nie może sprawiać bólu ani zbytnio naciągać skóry. Powinien być wykonywany zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym.

Polecam zajrzeć na kanał YT olgatoja, tam znajdziecie wiele masaży twarzy m.in masaż okolicy oka.

 

Dajcie znać, jakie są Wasze sposoby na walkę z workami pod oczami i czy któryś z wymienionych sposobów jest Wamznany.

 

Cover photo by Sam Manns on Unsplash
Share: