Świąteczny pomocownik – czyli jak podzielić się dobrem w te Święta!

Święta to magiczny czas. To doskonała okazja by spędzić czas z rodziną, usiąść razem przy stole i obdarować bliskich czymś wyjątkowym .

Podejrzewam, że wielu z Was planuje Świąteczne zakupy lub ma już przygotowane Gwiazdkowe prezenty. Są też pewnie tacy, którzy lubią adrenalinę i czekają na ostatni moment 🙂 W tym roku nie znajdziecie na moim blogu tradycyjnego prezentownika. Za to będzie coś innego!

Coś co sprawi, że te Wasze Święta staną się jeszcze bardziej wyjątkowe,  bo podzielicie się dobrem i wywołacie uśmiech na twarzy innych. Jak? Zapraszam do dalszej lektury.

 

Paczka dla dzieci z Domów Dziecka

W mojej poprzedniej pracy zebraliśmy kilka kartonów zabawek, słodyczy i innych prezentów które przekazaliśmy jednemu z domów dziecka niedaleko mojego rodzinnego miasta. Wystarczy, że zadzwonicie do ośrodka znajdującego się niedaleko Was i zapytacie czy możecie przygotować taką paczkę i jakich rzeczy dzieci potrzebują najbardziej.

Proste 🙂

Pomoc w schronisku

Zima to najtrudniejszy czas dla wszystkich zwierzaków znajdujących się w schroniskach. Tam zawsze mile widziana jest karma, koce czy zabawki. Przygotowanie takiej paczki jest banalne, a pomoże polepszyć warunki bytowe podopiecznych schroniska.

W Schronisku na Paluchu w Warszawie, oprócz paczek z karmą i kocami,  można zabierać pieski na spacer o każdej porze roku 🙂

Podaruj Wigilię

Wigilia to czas w którym nikt nie powinien być sam. Dlatego wsparcie tak wspaniałej akcji jak organizacja kolacji Wigilijnej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich jest najpiękniejszym gestem jaki możecie podarować innym w te Święta.

Ich najnowszy spot pokruszył moje serce na drobne kawałki. Ale dał też do myślenia. Na co dzień nie zauważamy osób starszych, które samotnie spacerują po mieście, samotnie robią zakupy, samotnie spędzają dnie, tygodnie, miesiące i lata. W Wigilię zazwyczaj też są same.

Wpłacić można każdą kwotę. Rekomendowana to 50 zł, czyli koszt kolacji i prezentu dla jednej osoby.

https://www.podarujwigilie.pl

Akcja Miś!

Chcesz zostać Mikołajem? W takim razie weź udział w akcji Miś! Na stronie znajdziecie listę dzieci i ich wymarzonych prezentów, które trzeba dostarczyć do 20.12 (piątek) do siedziy Fundacji w Warszawie.

Dla osób z poza Warszawy, jest opcja przekazania darowizny.

Zostało bardzo dużo dzieci na liście, które czekają na swojego Mikołaja, nie pozwólmy im czekać!

https://akcjamis.org/zostan-mikolajem/

Szafa Przyjaciół (Warszawa)

Każdy z nas ma kilka lub kilkanaście zbędnych ubrań w szafie. Dzięki przepięknej inicjatywie Szafy Przyjaciół możecie przekazać ubrania, książki, koce i śpiwory które zostaną przekazane bezdomnym.

Na stronie Przyjaciół znajdziecie listę potrzebnych ubrań.

https://www.santegidio.pl/szafa

 

 

Znacie inne akcje Świąteczne które warto promować?

Dajcie znać w komentarzach, wrzucę je do siebie na stories.

Buziaki, 

Wero

Share: