Weekend w Wiedniu

Gdy pierwszy raz 2014 roku odwiedziłam Wiedeń wiedziałam, że muszę tam wrócić. Obiecałam sobie nawet, że kiedyś tu zamieszkam. Tegoroczna wizyta w stolicy Austrii przypadła na największe mrozy w całej Europie, jednak nie zniechęciło to nas do intensywnego zwiedzania.

Zapraszam Was na krótką relację z mroźnego Wiednia, który swoją kuchnią i architekturą urzeka odwiedzających.

Jedną z tradycyjnych potraw jest sznycel, który od 150 lat gości na stołach Austriaków.  Jeżeli odwiedzacie Wiedeń to totalny „must have” waszej wyprawy. Polecam restaurację Meissl & Schaadn która serwuje dania najwyższej jakości! Typowy, austriacki wystrój i lokalne dania sprawiają, że poczujecie klimat tego wyjątkowego miasta.

Obowiązkowym elementem wizyty w Wiedniu jest słynna Katedra Świętego Szczepana stojąca pośrodku Stephansplatz. Wnętrze tej gotyckiej katedry można zwiedzić bezpłatnie, jednak jeżeli chcielibyście wjechać na górę żeby zobaczyć panoramę miasta trzeba zapłacić 5 euro. Polecam wybrać się tam rano, gdyż później są dość długie kolejki.

Entuzjastom adrenaliny polecam wizytę w tutejszym parku rozrywki, który jest jednym z największych i najstarszych w Europie. Wejście jest bezpłatne, płaci się za skorzystanie z poszczególnych atrakcji. My trafiliśmy niestety na okres w którym park był w większości zamknięty, ale sezon ruszył w połowie marca więc możecie śmiało odwiedzać Prater, aż do października.

 

Nie jestem wielką fanką spędzania czasu w muzeum w szczególności, gdy mam niewiele czasu na zwiedzanie. Jednak wiedeńskie muzeum historii sztuki to miejsce które trzeba odwiedzić.

 

Kunsthistorisches Museum uchodzi za jedno z najważniejszych muzeów świata, a jego obszerne zbiory zawierają działa Raffela, Rubensa, Rembrandta oraz największą kolekcja dzieł  Bruegela. W muzeum znajdziecie również najsłynniejsza solniczkę na świecie, dzieło Benvenuto Celliniego, która warta jest obecnie około 50 milionów euro. Vis-á-vis muzeum historii sztuki znajduje muzeum historii naturalnej, które jest również popularnym miejscem wśród turystów.

Fanom zakupów polecam spacer wzdłuż Mariahilfer Straße która jest najsłynniejszą ulicą handlową w całym Wiedniu. Znajdziecie tam sklepy marek jak H&M, Zaraz, Forever21, Mango, Salamander, Weekday czy Bershka. Nieco dalej znajdują się butiki m.in Gucci, Dolce&Gabbana, YSL, Louis Vuitton, Miu Miu. Sklepy czynne są od poniedziałku do soboty, w niedziele czynne są jedynie sklepy z pamiątkami.

 


Byliście kiedyś w Wiedniu? Jakie są Wasze wrażenia?

Share: